Kenya’nın İkinci En Büyük Rüzgâr Santrali Kuruluyor

07 Ağu 2018

kenya ruzgar enerjisi

Kenya’nın ikinci büyük rüzgâr çiftliği Kipeto Rüzgâr Enerjisi Projesi için 22 aylık bir EPC kontratı sağladı. Kenya, proje tamamlandığında 100 MW' kapasiteye sahip temiz enerjiye katkıda bulunacaktır.

EPC firması WorleyParsons bu ay Kenya'daki Kipeto Rüzgâr Enerjisi Projesi için Kipeto Energy ile sözleşme imzaladı. Nairobi'nin güney batısında yer alan Kipeto Projesi, 60 GE rüzgâr türbini inşasını kapsayacak ve Kenya ulusal şebekesine ilave 100 MW'lık yenilenebilir enerji üretecek.

Proje, WorleyParsons'un genel proje yönetimi, mühendislik incelemesi ve inşaat yönetimi hizmetlerini sunduğu Turkana Rüzgâr Enerjisi Projesi'nden sonra ülkedeki ikinci en büyük projedir.  Proje bölgede tahmini 1.000 yerel iş imkanı yaratacak; devam eden istihdam da yerel yüklenicilere ve Turkana Rüzgâr Enerjisi Projesi ekibinin bir parçası olan yerel personele sağlanacak.

Rüzgâr enerjisi endüstrisinin ne anlama geldiği sorulduğunda Proje Direktörü Tim Gaskell şunları söyledi: “Bu proje, Kenya'nın rüzgâr enerjisi endüstrisine olan bağlılığını pekiştiriyor ve Kenya'nın güçlü yenilenebilir enerji çalışmalarına katkı sağlıyor.”

Kaynak: https://www.evwind.es