Smart Energy Pazarlama Grup Müdürü Fatih Serdar Çelik Oldu

22 Eyl 2017

fatik celik

Yenilenebilir enerji sektörünün yatırımcı şirketlerinden Smart Energy’nin Pazarlama Grup Müdürlüğü’ne Fatih Serdar Çelik getirildi.

Kendisine ait güneş enerjisi santrallerinin yanı sıra Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük güneş paneli fabrikasını kurarak yenilenebilir enerji sektöründe büyümesini sürdüren Smart Energy’nin Pazarlama Grup Müdürlüğü’ne Fatih Serdar Çelik getirildi. Çelik, Smart Energy bünyesindeki tüm markaların pazarlama ve iletişim faaliyetlerinin sorumluluğunu üstlendi.

İnşaat Mühendisi olan Çelik, İngiltere’de Southampton Üniversitesi MBA eğitiminin ardından kariyerine 2013 yılında BankEuropa Bireysel Bankacılık Pazarlama Departmanı’nda başladı. Daha sonra Akbank Kredi Kartları Pazarlama Departmanı’nda çalışmaya başlayan Çelik, sırasıyla Kredi Kartları Portföy ve Kampanya Yöneticiliği, Axess Kredi Kartı Ürün Müdürlüğü, Kredi Kartları Müşteri Kazanımı Grup Müdürlüğü görevlerini üstlendi. 2016 yılında, Amerika’da Massachusetts Institute of Technology (MIT University) Yönetim programı ve Sabancı Üniversitesi Executive MBA yüksek lisans programlarından mezun oldu. Fatih Serdar Çelik, Bankacılığın ardından, Smart Energy ile birlikte güneş enerjisi sektörüne giriş yaptı.